Маргааш 128 бөхийн барилдаантай
 
Энэ мэдээ хуучирсан буюу 2022/04/22-нд нийтлэгдсэн мэдээ болно.

Маргааш 128 бөхийн барилдаантай

/2022.04.22/ СХД-ын 30 жилийн ойд зориулсан "Сонгинохайрханы уулын хишиг" улс, аймгийн алдар цолтой эрэмбэ, чансаатай хүчит 128 бөхийн барилдаан маргааш буюу дөрөвдүгээр сарын 23-нд болно.

Барилдаан 12:00 цагаас Бөхийн өргөөнд болох юм.

Маргаашийн хүчит бөхийн барилдаанд зодоглохоор дараах бөхчүүд бүртгүүлжээ. Тодруулбал,

1. дая.а Намсрайжавын Батсуурь

2. у.ав Пүрэвийн Бүрэнтөгс

3. у.ар Рэнцэнбямбын Пүрэвдагва

4. у.г Мягмарын Бадарч

5. у.з Доржийн Анар

6. у.з Цэдэнбазарын Одбаяр

7. у.х Шүхэртийн Уламбаяр

8. у.х Алтанбаганын Цацабшир

9. у.х Төрөөгийн Баасанхүү

10. у.х Баярхүүгийн Бат-Өлзий

11. у.х Оргихын Хангай

12. у.х Баярсайханы Орхонбаяр

13. у.х Бат-Очирын Одгэрэл

14. у.х Нацагсүрэнгийн Золбоо

15. у.х Төрмөнхийн Бэгзсүрэн

16. у.х Батсүхийн Зоригтбаатар

17. у.х Баянзулын Цэдэнсодном

18. у.х Шархүүгийн Пүрэвгарьд

19. у.х Цэдэндоржийн Мөнхбаяр

20. у.н Балжиннямын Суманчулуун

21. у.н Лхагвасүрэнгийн Гантулга

22. у.н Лхагваагийн Лха-Очир

23. у.н Ганболдын Баасандорж

24. у.н Дэлгэрсайханы Амарсайхан

25. у.н Батцэнгэлийн Чимэдвандан

26. у.н Балганы Хишигбаатар

27. у.н Бердимуратын Серик

28. у.н Б ат-Өлзийн Бат-Эрдэнэ

29. у.н Галсан-Очирын Ганжад

30. у.н Шоовдорын Дарханбат

31. у.н Цогбадрахын Бямба-Очир

32. у.н Дашзэвэгийн Амаржаргал

33. у.н Батбаярын Даваа-Очир

34. у.н Алтангэрэлийн Давааням

35. у.н Доржхандын Хүдэрбулга

36. у.н Оюунбаатарын Мөнх-Эрдэнэ

37. у.н Хутагийн Цогтгэрэл

38. а.а Төмөрбаатарын Пүрэвсүрэн

39. а.а Ёндонгийн Эрдэнэжаргал

40. а.а Чулуунтөмөрийн Энхмөнх

41. а.а Дамбын Тангад

42. а.а Улагпаны Береке

43. а.а Мальшийн Еркебулан

44. а.а Оюунгэрэлийн Наранбаатар

45. а.а Энхбаатарын Төгөлдөр

46. а.а Цогтоогийн Мөнхбаяр

47. а.а Бэгзийн Мижидсүрэн

48. а.а Бүрнээгийн Баянмөнх

49. а.а Алтангэрэлийн Отгонбаатар

50. а.а Батчулууны Хашбат

51. а.а Хүрэлбаатарын Оргилболд

52. а.а Балдиржамцын Тайван

53. ц.а Лхагвасүрэнгийн Отгонбаатар

54. а.а Булган-Эрдэнийн Түмэндэмбэрэл

55. а.а Мөнхжаргалын Бямбадорж

56. ц.а Мөнхтөрийн Лхагвагэрэл

57. а.а Эрдэнэбатын Нямаа

58. а.а Лхангаажавын Цээсүрэн

59. а.а Пэрэнлэйжамцын Баярхүү

60. а.а Дашнямын Ариунмөрөн

61. а.а Ганболдын Төрмөнх

62. а.а Ганцогтын Бадрах

63. а.а Шаравдоржийн Отгонтөгс

64. а.а Шараагийн Мөнх-Од

65. а.а Пүрвээгийн Өсөхбаатар

66. а.а Батхуягийн Батзориг

67. а.а Энхтөрийн Баасанжав

68. а.а Пүрэвжавын Мөнхбат

69. а.а Бат-Эрдэнийн Хаш-Эрдэнэ

70. а.а Бат-Очирын Гончигтавхай

71. а.а Теликийн Эрболат

72. а.а Батсуурийн Бат-Эрдэнэ

73. а.а Намсрайн Ганзориг

74. а.а Түмэнбаярын Буянжаргал

75. а.а Балжиннямын Мөнх-Эрдэнэ

76. а.а Дамдины Тогтохжаргал

77. а.а Усныкагийн Батгэрэл

78. а.а Пүрэвсүрэнгийн Батхуяг

79. а.а Батсугарын Зоригтбаатар

80. а.а Тогтохмэндийн Сайханжаргал

81. а.а Будаагийн Батсайхан

82. а.а Чинзоригийн Эрдэнэсайхан

83. а.а Баянбилэгийн Баянмөнх

84. а.а Хүрэлбаатарын Батбаяр

85. а.а Идэрийн Мандах

86. а.а Тулгаагийн Сүрэнжав

87. а.а Ядамсүрэнгийн Бумбаяр

88. а.а Даваасүрэнгийн Аззаяа

89. а.а Цэрэндоржийн Ганбат

90. а.а Ганпүрэвийн Ганбаатар

91. а.а Чинбатын Алтангэрэл

92. а.а Хэвэлхүүгийн Энхчулуун

93. а.а Энх-Амгалангийн Ариунбуян

94. а.а Доржсүрэнгийн Батсүх

95. а.а Баяраагийн Төрмагнай

96. а.а Бямбадоржийн Батдорж

97. а.а Батжаргалын Чинбат

98. а.а Мөнхжаргалын Бэлгүтэй

99. а.а Насан-Очирын Намнансүрэн

100. а.а Жаргалсайханы Алтаншагай

101. а.а Гүрзулын Ганцоож

102. а.а Буянтогтохын Пүрэвдорж

103. а.а Даваадоржийн Эрдэнэтулга

104. а.а Доржийн Ням-Очир

105. а.а Эрдэнээгийн Буянтогтох

106. а.а Цэндээгийн Лувсан-Адъяа

107. а.з Балтмөнхийн Бадамдорж

108. а.з Дашнямын Ганцоож

109. а.з Оюунбаатарын Мөнх-Ирээдүй

110. а.з Бямбадоржийн Түвшинтөгс

111. а.з Жигжидсүрэнгийн Бадрал

112. а.з Түвдэндоржийн Аззаяа

113. а.з Мягмарын Тэгшбаяр

114. а.з Очирбатын Түмэн

115. а.з Ням-Осорын Наранбаяр

116. а.з Батбаярын Мандалбат

117. а.з Эрдэнэхүүгийн Мөнхжаргал

118. а.з Цогтбазарын Заяатүшиг

119. а.з Бөхбатын Анандпүрэв

120. а.з Насан-Очирын Намнан-Эрдэнэ

121. а.з Энх-Амгалангийн Өлзийбаяр

122. а.з Бат-Эрдэнийн Түвшинтөгс

123. а.з Эрдэнэбаярын Мөнхболд

124. а.х Бадрахгэрэлийн Анхжаргал

125. а.х Дамдинсүрэнгийн Пүрэвдорж

126. а.х Төрмөнхийн Төгсдөлгөөн

127. а.х Батсүхийн Энхсайхан

128. а.х Пүрэврагчаагийн Жаргалсайхан

129. а.х Оргодолын Үйтүмэн

130. а.х Хангайн Наранбаяр

131. а.х Даваадоржийн Баясгалан

132. а.х Эрдэнэцогтын Шийравнямбуу

133. а.х Базаррагчаагийн Дагвадорж

134. а.х Нямжавын Ширчинхүү

135. а.х Баасанцогтын Өлзийсайхан

136. а.х Халтарын Бөхбаяр

137. а.х Лхагвадоржийн Даваажамц

138. а.х Бүүвэйбаатарын Анхтөр

139. а.х Болдын Түвшинтулга

140. а.х Галбадрахын Мөнхбаяр

141. а.х Батцэнгэлийн Сайнбаяр

142. а.х Мөнхбатын Жамсрандорж

143. а.х Хуанышийн Танирберген

144. а.х Баасандоржийн Бадрал нарын бөхчүүд бүртгүүлжээ.

Эх сурвалж: МҮБХ

БЗД-ийн 7-р хороонд 72 гарааш буулгаж, газрыг чөлөөллөө
БЗД-ийн 7-р хороонд 72 гарааш буулгаж, газрыг чөлөөллөө
 
Зарим комисс, хороо, үндэсний зөвлөлийн бүрэлдэхүүнийг шинээр баталж, заримыг нь татан буулгалаа
Зарим комисс, хороо, үндэсний зөвлөлийн бүрэлдэхүүнийг шинээр баталж, заримыг нь татан буулгалаа
Энэ мэдээ хуучирсан буюу 2022/04/22-нд нийтлэгдсэн мэдээ болно.