СОНГУУЛЬ2024: УИХ-ын 1-р тойрогт нэр дэвшиж буй 80 хүний нэрс
 

СОНГУУЛЬ2024: УИХ-ын 1-р тойрогт нэр дэвшиж буй 80 хүний нэрс

/2024.6.10/ УИХ-ын сонгуулийн нэгдүгээр тойрог буюу Архангай, Өвөрхангай, Баянхонгор аймагт бүх намаас нэр дэвшигчдийг танилцуулж байна.

1 МАН Гомбожавын Занданшатар
2 Дуламдоржийн ТОГТОХСҮРЭН
3 Батмөнхийн БАТЦЭЦЭГ
4 Ганзоригийн ТЭМҮҮЛЭН
5 Содномын ЧИНЗОРИГ
6 Гүрсэдийн САЙХАНБАЯР
7 Гочоогийн ГАНБОЛД
8 Аюушийн ЦОГЦЭЦЭГ
9 Батсуурийн ДАВААДАЛАЙ
10 АН Дашдондогийн ГАНБАТ
11 Оюунсайханы АЛТАНГЭРЭЛ
12 Амгалангийн АДЪЯАСҮРЭН
13 Пүрэвбаатарын МӨНХТУЛГА
14 Даваагийн ЦОГТБААТАР
15 Сайнхүүгийн ГАНБААТАР
16 Ганбатын ХОСБАЯР
17 Дамдинсүрэнгийн ЖАРГАЛСАЙХАН
18 Энэбишийн БОЛОРЧУЛУУН
19 Үндэсний эвсэл Цэрэндоржийн ДАГВАДОРЖ
20 Эрдэнэ-Очирын СОДНОМЖАМЦ
21 Дагдангийн ОДОНТУНГАЛАГ
22 Рэнцэндоржийн ОЮУНБИЛЭГ
23 Иргэний зориг Ногоон нам Энхтөрийн ПАГАМЖАМ
24 Эрдэнэбатын ГАН-ЭРДЭНЭ
25 Сосорбарамын ГАНБОЛД
26 Сосорын ЭНХБАТ
27 Үдэлмаагийн ЭРДЭНЭЧИМЭГ
28 Бат-Аюушийн ДУГАРМАА
29 Дашзэвэгийн БАЯРМАА
30 Шинэ нэгдсэн эвсэл Баасансамбуугийн ЧИНБААТАР
31 Цанжидын БАЛДАНДОРЖ
32 Төмөр-Очирын МӨНХНАСАН
33 Эх орон нам Энхбаатарын МӨНХТУЛГА
34 Ням-Очирын НАСАНБААТАР
35 Даваабаярын НЯМБАЯР
36 Бүгд найрамдах нам Гомбосүрэнгийн ДҮҮРЭНБИЛЭГ
37 Мягмардоржийн БАТМӨНХ
38 Иргэний хөдөлгөөний нам Гомбодоржийн ЭНХ-АМГАЛАН
39 Нэргүйн ТҮВШИНМӨНХ
40 Бямбаагийн БУЯНЖАРГАЛ
41 Сүхбаатарын БҮТЭМЖ
42 Гэнд-Очирын ХАЯНХЯРВАА
43 Пүрэврагчаагийн БАТТУЛГА
44 Өлзийпүрэвийн ШИНЭХҮҮ
45 ХҮН нам Отгонбаатарын БИЛГҮҮН
46 Дашхүүгийн БАТМАНДАХ
47 Үнэнбуянгийн ГАНТИГ
48 Пэрэнлэйн ТАМИР
49 Батсүрэнгийн УРАНГОО
50 Чогсомын МӨНХ-АМГАЛАН
51 Төмөр-Очирын БУЛГАНМАА
52 Ганбаатарын БҮТЭМЖ
53 Ганпүрэвийн ДОЛГОРМАА
54 Монголын Консерватив нам Дэмбэрэлдалайн ЦЭГМЭД
55 Ард түмний хүч нам Батчулууны УРАНЧИМЭГ
56 Үүрийнтуяагийн АМАРЖАРГАЛ
57 Монголын Хүний төлөө нам Эрдэнэбатын ЭНХБАТ
58 Шинэдэнцэлийн АЛТАНСҮХ
59 Батмөнхийн ОЮУН-ЭРДЭН
60 Үнэн ба Зөв нам Аюурзанын ОТГОНБААТАР
61 Шарав-Арилдийгийн МӨНХБААТАР
62 Мөнхтогтохын ГАЛМӨНХ
63 Жамбалсүрэнгийн БАТЗАНГИА
64 Бямбаахүүгийн ОЮУНБИЛЭГ
65 Долгорсүрэнгийн ЭРДЭНЭБАТ
66 Ганхуягийн ОДОНЦЭЦЭГ
67 Чагнаадоржийн ПҮРЭВСҮРЭН
68 Чулуунцэцэгийн ГЭРЭЛТУЯА
69 Эрх чөлөөний эвсэл нам Давхарбаярын ХУРЦБААТАР
70 Дашбазарын ОТГОНЦЭЦЭГ
71 Батбаярын АНХБАЯР
72 Ард түмний олонхийн засаглал нам Зинамидэрийн БАТ-ЭРДЭНЭ
73 Иргэний оролцооны нэгдэл нам Түвшинтөрийн ТҮВШИНЖАРГАЛ
74 Мягмарпүрэвийн ОСОРЖАМАА
75 Пүрэвжамбын САНЧИР
76 Сайн иргэдийн нэгдсэн нам Банзарын ЖАВЗМАА
77 Мижиддоржийн БАТТУЛГА
78 Авирмэдийн ҮҮРЦАЙХ
79 Цэрэнбалжирын ЭРДЭНЭБААТАР
80 Бие даагч Цолмонгийн МӨНХБАТ
СОНГУУЛЬ2024: Бие даагчдын нэрсийн жагсаалт
СОНГУУЛЬ2024: Бие даагчдын нэрсийн жагсаалт
 
УИХ-ын сонгуулийг 40 улс орны 259 ажиглагч ажиглана
УИХ-ын сонгуулийг 40 улс орны 259 ажиглагч ажиглана
Сэтгэгдэл (0)
Анхаар!
Та сэтгэгдэл бичихдээ Монгол Улсын хууль болон ёс суртахууны хэм хэмжээг баримтална уу. Мэдээний сэтгэгдлийн хэсгийг mpress.mn сайт хариуцах тул, ёс бус сэтгэгдлийг админ устгах эрхтэй.